תכנון פרישה

בין אם מדובר בפרישה ויציאה לפנסיה,  פנסיה מוקדמת, עזיבת מקום עבודה או פיטורים - פרישה צריך לתכנן היטב.

מה התהליך כולל?

בירור צרכים - השלב הראשון הוא להבין מהי ההכנסה החודשית הנדרשת לפורש. לצורך כך נבצע הערכה של ההוצאות השוטפות כיום, וכן של הוצאות עתידיות (ככל שידועות – כגון תמיכה בילדים בלימודים, סיוע ברכישת דירה וכדומה). במקביל נבין את המצב הבריאות של התא המשפחתי ואת המטרות לעתיד.

איסוף נתוניםריכוז כל המידע הרלוונטי לתהליך הפרישה בתוכניות השונות, טפסי 161 ושחרור פיצויים מהמעסיק וביצוע חלוקה בהתאם לסוג הכסף הון , קצבה ומקורות נוספים.

תכנון כלכלי לפרישהנתכנן מהן החלופות הטובות ביותר לשימוש בכספים שנצברו. למשל, איזה חלק מהחיסכון נכון לפדות כסכום חד פעמי ואיזה חלק כקצבה חודשית, כיצד לנצל את הטבות המס לגמלאים בצורה מיטבית בכל אחת מהאופציות. 

הכנה נכונה לפרישה מחייבת היכרות מעמיקה עם התוכניות הרבות הקיימות בשוק, היבטי מיסוי ומידע נוסף שלרוב לא נגיש במלואו לפורשים. כחלק מעבודתי כעובד ומנהל בגוף מוסדי אשר מנהל תיק פנסיונרים גדול צברתי ידע ,ניסיון ומעורבות בטיפול ומענה מקצועי לתהליכי פרישה רבים ומגוונים. ניתן לומר באופן מוחלט שהכוונה וליווי פרישה מקצועי ואובייקטיבי, יאפשר לכם לשפר משמעותית את ההכנסה הצפויה בפרישה ולסייע לכם להתאים את ההכנסה לצרכים הצפויים. 

 

נשמח לעזור לכם לעבור את התהליך החשוב הזה בחייכם בצורה קלה וברורה.